Wspierają nas

Jak dobrze mieć PRZYJACIÓŁ

         Współpraca z CTL Maczki Bór rozpoczęła się w 2012 gdy firma szukała miejsca do nasadzeń zastępczych. Kilkoro osób odwiedziło naszą szkołę i…zostało na dłużej. W roku 2014 uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 zajęli się pielęgnacją 380 drzew które posadzono w Ogrodzie Polisensorycznym ( były to jego początki) w ramach nasadzeń zastępczych. Najważniejsze, że CTL nie opuścił nas i utrzymywał kontakt pomagając w zakresach dla nas trudnych. Dostawaliśmy piach na padoki dla koni – dla nas bezcenny. Można było prowadzić hipoterapię nie tonąc w błocie. Każda Karczma Piwna było okazją do zbiórki środków na konkretną pomoc dydaktyczną.

         Od 2019 roku współpraca nabrała szerszego charakteru. Uczniowie ZSS4 projektują corocznie kartkę z życzeniami świątecznymi – Wielkanocnymi i Bożonarodzeniowymi. Prace uczniów po obróbce profesjonalnych grafików nabierają magicznego wyglądu. Tak powstało już pięć kartek z pięknym przesłaniem – CTL Logistic wspiera lokalnie ZSS4 oraz S3. S3 Sosnowiecka Spółdzielnia Socjalna produkuje limitowane serie przedmiotów ceramicznych w ramach upominków dla współpracowników i kontrahentów CTL Logistic. Spółdzielcy z niepełnosprawnością mają zapewniony rynek zbytu. To naprawdę  żywy przykład odpowiedzialności biznesu. Każde takie zamówienie jest dawaniem pracy, celu w życiu, możliwości bycia potrzebnym naszym spółdzielcom. Radość z tego że prace się podobają. Tak powstają ceramiczne choinki, wielkanocne dzwonki a tym roku miseczki – rybki.

Zbiórka organizowana przez pracowników wspiera nadal rozwój ZSS4. Dzięki niej mamy potrzebne pomoce dydaktyczne a w tym roku planujemy remont padoków dla koni z pomocą naszych Przyjaciół. 

Dziękujemy za PRZYJAŹŃ