1zb Dorota Ciszowska

MIODEK MAJOWY Z MNISZKA LEKARSKIEGO

 • 600 KWIATÓW MNISZKA
 • 1 LITR WODY
 • 1 CYTRYNA POKROJONA W PLASTRY
 • ( WSZYSTKO WŁOŻYĆ DO GARNKA I GOTOWAĆ POD PRZYKRYCIEM 1 GODZINĘ. PO TYM CZASIE ODSĄCZYĆ PRZEZ GAZĘ WYWAR.
 • DO WYWARU WSYPAĆ 2 KG CUKRU, GOTOWAĆ JESZCZE PRZEZ 2 GODZINY BEZ PRZYKRYCIA, ŻEBY ODPAROWYWAŁO. NA 15 MINUT PRZED KOŃCEM WLAĆ WOLNO SOK Z 3 CYTRYN, OSTROŻNIE WYMIESZAĆ. PRZELAĆ GORĄCY MIÓD DO SŁOICZKÓW I ZAKRĘCIĆ.
 • DUUUUUUUUUUUUUŻO ZDROWIA I SMACZNEGO!Szkoła domowa, zajęcia online kl. 1 zb

Witam Was kochani, Wiktorio, Patrycjo, Lauro i Kamilu.

Zajęcia z PdP i innych przedmiotów, które macie w rozkładzie zajęć będziemy realizować teraz

w innej formie niż dotychczas. Nauczymy się nowych sposobów komunikowania, przekazywania wiedzy i pracy. Będzie to praca zdalna za pomocą internetu: platformy Gmail, Messengera, Youtube czy telefonu.

W związku z tym należy założyć konto na Gmail. Tą pracę wczoraj wszyscy wykonaliście- super gratulacje i dziękuję za pomoc rodzicom. Mam Wasze adresy mailowe, na które będę wysyłała zadania dla Was i wszystkie informacje, dlatego codziennie proszę sprawdzać pocztę. Dodatkowo jak dotychczas kontaktujemy się telefonicznie.

 1. Zadania do realizacji i karty pracy będą umieszczane w mailach kierowanych do każdego z Was przeze mnie, ponadto możecie korzystać i wybierać dla siebie zadaniai ćwiczenia zamieszczone w linkach podanych na stronie internetowej naszej szkoły:zss nr 4 sosnowiec w zakładce ” Szkoła domowa” Tam macie podane przedmioty i na tym można pracować. Tu proszę rodziców o pomoc naszej kochanej młodzieży.Gdyby były jakieś problemy kontaktujecie się telefonicznie ze mną lub przekazujemy sobie informację na naszych codziennych spotkaniach online. Teraz o nich napiszę.
 2. Spotkania online, lekcje online umożliwia nam platforma Gmail pod warunkiem, że mamy własne konto na Gmail. To już macie zrobione i super. W takim spotkaniu można uczestniczyć wtedy kiedy otrzymamy zaproszenie na maila z podanym linkiem do tego spotkania. Należy wejść w ten link i dołączyć do spotkania. Nie jest to nic trudnego, wiemy to, bo z Kamilem już udało nam się wczoraj połączyć. Dzisiaj czyli w czwartek jesteśmy wszyscy umówieni na spotkanie organizacyjne online o godz 10.30. Zobaczymy jak to zadziała. Te spotkania, lekcje online będziemy robić o umówionej, stałej godzinie od poniedziałku do piątku. Tematykę lekcji będziecie otrzymywać wcześniej na maila, aby umożliwić Wam przygotowanie się do zajęć. Wykonane prace domowe można przesyłać zdjęciem karty pracy na mój numer telefonu.Do dzieła! mamy przed sobą nowe wyzwanie.Tematyka lekcji online z PdP – ( będzie aktualizowana)
 1. Organizacja zajęć online, zakładanie poczty Gmail, łączenie online, nauka czynnościi obsługi komputera do uczestniczenia w zajęciach online.
 2. Bezpieczeństwo i Higiena Pracy podczas zajęć, przygotowanie i uporządkowanie stanowiska pracy.
 3. Rozsada siewek pomidorów
 4. Pielęgnacja roślin domowych
 5. Czy nasze rośliny domowe chorują i jak im pomóc?
 6. Kiełkowanie nasion
 7. Sadzenie cebuli dymki

Pozdrawiam Was cieplutko i życzę zdrówka, D. Ciszowska


Zajęcia rozwijające kreatywność- Ewa Orłowska-Łata

1. co robić w domu podczas kwarantanny ( zawiera 20 miejsc, które możemy zwiedzić nie wychodząc z domu )
2. https://akademiasmaku.pl ( zdrowe przepisy do przygotowania z dziećmi )
3. https://miastodzieci.pl ( co robić z dzieckiem w domu )
https://youtu.be/8MN_OqgLS88
https://youtu.be/e8i5yvBwbyI


Przysposobienie do pracy Anna Pałys-Zatorska 


Rki

Ewa Jeżowska-Kapłon

Agnieszka Kotarba

Ewa Orłowska-Łata

https://miastodzieci.pl/zabawy
https://youtu.be/A24YU_oOpUg