Dobiegł końca drugi etap rewitalizacji terenu za rzeką nieopodal naszej szkoły gdzie powstaje ogród polisensoryczny. W uroczystym otwarciu głównej części ogrodu uczestniczyły władze miasta Sosnowca, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele Instytutu Twórczej Integracji i Klubu Gaja, który w dużym stopniu przyczynił się do zamknięcia tego etapu prac. Kulminacyjnym punktem imprezy było zasadzenie symbolicznego drzewa przez Prezydenta Miasta Sosnowiec Arkadiusza Chęcińskiego przy dźwiękach muzyki i artystycznego happeningu przygotowanego przez wszystkich uczniów naszej szkoły i kadrę pedagogiczną. Pani Dyrektor Iwona Durek podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego miejsca, jednego z pierwszych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju. Ogród będzie służył wszystkim mieszkańcom Sosnowca, zaspokajając potrzeby osób w różnym wieku. Uczniowie naszej szkoły sprawują opiekę nad tym wyjątkowym miejscem, co w znacznym stopniu sprzyja ich rehabilitacji i integracji ze środowiskiem lokalnym.

Czytaj co inni napisali o tym wydarzeniu:

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/1,93867,19945011,wechowisko-nad-czarna-przemsza-takie-rzeczy-tylko-w-parku-w.html

http://www.tvs.pl/informacje/park-polisensoryczny-w-sosnowcu-zdjecia-co-to-takiego

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji (przygotowana przez P.Zatorskiego):