KOLEJNY SUKCES „TEATRU POD CZWÓRKĄ“

 

 

 

„Na scenie ze świętymi.

 

W szczególny sposób patronuje im św. Jan Paweł II. Dzieci, młodzież i dorośli przedstawili życiorysy brata Alberta Chmielowskiego, św. Antoniego z Padwy, a także historię... Różańca świętego. Jedni zrobili to za pomocą pantomimy, inni - dzięki własnoręcznie wykonanym kukiełkom. Mowa o "Teatrze pod Czwórką", składającym się z uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, którzy ruchem ciała i mimiką pokazali burzliwy życiorys świętego br. Alberta Chmielewskiego, malarza, powstańca styczniowego oraz opiekuna biednych i bezdomnych. "Bądź dobry jak chleb" - mówił brat Albert. I chyba właśnie po geście dzielenia się chlebem odbiorcom sztuki najłatwiej było rozpoznać, o jakim świętym mowa. Przedstawienia oceniali: Jerzy Kuczera, aktor Teatru Śląskiego, Jacek Kowalski-Krawczyk, reprezentant Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, oraz Urszula Nocoń, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bogucice-Zawodzie“ / Gość Niedzielny/.

 

„Teatr Pod Czwórką“ powstał w listopadzie w 2014 roku. Tworzą go uczniowie naszej szkoły. Opiekunami grupy teatralnej są nauczyciele: Anna Janczak, Dorota Motyl, Katarzyna Drożdżak, Małgorzata Kozłowska-Kocot. Stale współpracuje z grupą teatralną Bartłomiej Weremko.

 

   „Teatr Pod Czwórką“ odniósł wiele sukcesów artystycznych:

 

-       I miejsce w 6 Festiwalu Jasełek w Sosnowcu, 2015,

 

-       I miejsce w XXI Festiwalu Małych Form Teatralnych w Sosnowcu, 2015,

 

-       Prezentacja przedstawienia „Szary Brat“ w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu w ramach gali finałowej Festiwalu Małych Form Teatralnych, 2015,

 

-       udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Wszelkich Form Teatralnych i Muzycznych dla Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej, 2015,

 

-       wyróżnienie w III Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych w Sosnowcu, 2015,

 

-       I miejsce w 13 Miejskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Twórczość bez barier“ w Katowicach, 2015.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursowego przedstawienia:

Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat
Szary_brat
Szary_brat Szary_brat